İstanbul’dan Bodrum’a Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Bodrum’a Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Bodrum’a aracınız ile karayolundan gitmek isterseniz izlemeniz gereken güzergahı biliyor musunuz?

Yaz aylarının gözde tatil merkezlerinden biri de Muğla – Bodrum’dur. Tatilin ilk günlerinden itibaren Bodrum misafirlerini ağırlamaya başlamaktadır. Bu güzel tatil yerine gitmek için en kısa yolculuk olan uçak ile İstanbul’dan, uçağa binip Milas – Bodrum havaalanına inebilirsiniz veya başka bir alternatif olarak İstanbul’dan otobüs hattı kullanarak Bodrum otogara ulaşabilirsiniz. Bu alternatiflerin dışında tatil yolculuğunu uçak ve ya otobüsle değil de kendi aracıyla yapmak isteyen tatilcileri yaklaşık on saatlik bir Bodrum yolculuğu beklemektedir.

Bu uzun yolculuk yaklaşık yedi yüz beş kilometreden oluşuyor (E881 üzerinden). Bu yolculuk süresi trafiksiz ve molasız şartlarda hesaplanmıştır, yol üzerinde trafik noktaları ve dinlenme tesisleri mevcuttur. Bu yolculuk için ilk alternatif İstanbul’dan Eski Hisar Topçular araba feribotuna binmekle başlıyor. Bir diğer feribot alternatifi olan İstanbul Yenikapı’dan hızlı feribot kullanarak Bandırma’ya geçme seçeneği ile de Bodrum yolculuğuna başlayabilirsiniz. Eski Hisar Topçular araba feribot yolculuğunuzun bitmesinin ardından İzmit Yalova yolunu takip edebilirsiniz. Bu güzergâh sonrasında Bursa Yolu / D575 / E881 yönündeki 1. çıkışına girerek devam ederek yolculuğunuzu sürdürebilirsiniz. Buradan Balıkesir yolunu takip ederek yaklaşık sekiz – dokuz saatte İzmir’e varmış olursunuz. Yolculuğunuzun buraya kadar olan kısmında çeşitli mola tesislerinde dinlenmeniz ve ara vermeniz için idealdir. Ayrıca yol üzerindeki ücretli geçişler için hazırlıklı olmalısınız. Yolculunuz devam ederken, Germencik-Ortaklar Bağlantı Yolu yönünde devam edin. Germencik gişelerinden ücret ödeyerek geçeceğinizi unutmamalısınız. Buradan İzmir Söke yolu istikametin de devam edeceğiniz yolculuğunuz Bafra Gölü kenarından geçerken keyifli bir hal alacaktır. Bu keyifli geçen dakikaların ardından kendinizi Milas’ta bulacaksınız. Milas’tan Muğla Bodrum yolunu takip ederek tatilinizi başlatabilirsiniz.

Bu yol güzergahını takip ederek yaklaşık 11 saat sonra Bodrum’a ulaşabilirsiniz. Uzun süren bu yola çıkmadan önce aracınızın bakımını mutlaka yaptırmalı ve gerekli kontrollerden geçirmelisiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık