İzmir’den Kuşadası’na Nasıl Gidilir

İzmir’den Kuşadası’na Nasıl Gidilir

Kuşadası her yıl milyonlarca sayıda turist ağırlayan, Aydın’ın güzel bir ilçesidir. Kuşadası, bünyesinde pek çok otel barındırarak yerli ve yabancı misafirler için çok önemli alternatiflerden biri olmaktadır. İzmir’de yaşayan pek çok kişinin tatil için aklına gelen ilk adresten biri Kuşadası’dır. İzmir’e yakınlığı sebebiyle hafta sonu bile rahatlıkla gidilebilecek güzel bir alternatiftir. İzmir’den Kuşadası’na karayolu güzergahını kullanarak nasıl gidileceğini sizlerle paylaşacağız.

İzmir-Kuşadası arası ortalama 100 km olup yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir. Bu güzide turizm kentine aynı zamanda deniz yolu ya da hava yolu ile de ulaşabilirsiniz. Örneğin Adnan Menderes Havaalanı ilçeye 80 km uzaklıktadır ve buradan da servisler mevcuttur. Eğer otobüs kullanmak isterseniz de Türkiye’nin her ilinden önce Aydın’a seyahat edebilir, buradan dolmuşlarla birlikte Kuşadası’na geçebilirsiniz. Yaz aylarında bu sefer sayıları iyice artmakta ve Kuşadası ya da Davutlar’a gidebileceğiniz pek çok alternatif bulunmaktadır. Özel arabayla gidecekseniz de uygun ve sevdiğiniz yerlerde minik molalar vererek yolculuğu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Karayolu ile ulaşım sağlamak isterseniz, izleyeceğiniz güzergah İzmir 9 Eylül meydanından Anafartalar caddesine doğru ilerleyecek, Mürselpaşa bulvarından düz devam etmeniz gerekecektir. Zafer Payzın kavşağından sol tarafa dönükten sonra, Adnan Menderes Havalimanı tarafınıza girmeniz gerecektir. Sonra İzmir çevre yolundan devam ederek, İzmir Aydın otoyolu Belevi tarafından çıkışa doğru ilerlemeniz gerekecektir. Daha sonra karşınıza Dr Sabri Yayla bulvarı gelecektir. Buradan sağa dönerek, D515 tarafından devam edebilirsiniz. İnönü bulvarı tarafından devam ederek Kuşadası’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kuşadası’nın merkezi hem gece hayatı hem de pek çok aktivitesiyle birlikte çok hareketlidir. Marina AVM ve Ege Port alışveriş için ideal ve bilinen yerler arasındadır. Birçok otel, pansiyon ve hostel alternatifleriyle de bütçenize ve zevkinize uygun bir yerde konaklayabilirsiniz. Kuşadası sahilde akşamüstleri keyifli yürüyüşler yapıp, çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Hem arkadaşlarınızla hem de ailenizle rahatlıkla gelebileceğiniz güzel bir tatil cennetidir. Bunun dışında araba ile çok kısa sürede ulaşacağınız pek çok aqua park da olup, çocuklu ailelere de uygundur.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık