Kastamonu satılık daire piyasası… Güncel fiyatlarla birlikte

Kastamonu satılık daire piyasası… Güncel fiyatlarla birlikte

Muhteşem doğasıyla dikkat çeken Kastamonu, yepyeni konutlarıyla emlak yatırımcılarını bölgeye çekiyor. Kastamonu satılık daire fiyatları ve seçeneklerini merak edenler için şehirdeki emlak piyasasını inceledik.

Karadeniz Bölgesi’nin kalkınma planları arasında bulunan Kastamonu, son yıllarda cezbedici fiyatlara sahip satılık daireleri ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Sanayi başta olmak üzere yaşam düzeyinin gelişmesiyle birlikte Kastamonu satılık ev imkanları da birçok açıdan değişiklik gösteriyor. Kentin çehresini değiştiren önemli konut projeleriyle birlikte son bir yılda Kastamonu satılık daire satışlarında herkesin bütçesine uygun, aranılan özelliklerde daire bulunabilirken; fiyatlar her geçen gün artış gösteriyor. 

İlde Fiyatlar Nasıl?
Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Kastamonu satılık daire fiyatları 100 metrekare baz alındığında ortalama 174 bin 515 TL olarak karşımıza çıkıyor. Kastamonu satılık evler ortalama 130 bin 886 TL ile 218 bin 144 TL arasında alıcı buluyor. 

Kastamonu Satılık Daire Alternatifleri Yatırım Açısından Değelendirildiğinde… 
Zingat Bölge Raporu verilerine göre Kastamonu’da amortisman süresi yani satın alınan bir daireyi kiraya verdiğiniz evin size geri dönüş süresi 26 yıl. Bölgede kiralık evler üniversitenin merkezde olmasından ötürü çok kısa zaman diliminde kiralanırken, yine Zingat.com Bölge Raporu’na göre 100 metrekarelik daire özelinde şehrin kira ortalaması 560 TL civarında. Kiralık daire fiyatlarının değişiminde de evin yaşı, konumu ve diğer özelliklere göre belirlenirken; fiyatlar 420 TL ile 700 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Kastamonu satılık daire seçeneklerinizi yapımı tamamlanmış yeni konutlardan yana kullanırsanız kira fiyatlarında belirgin bir avantaj yakalayabilirsiniz. Tarih kokan şehri geliştirmek ve daha iyi imkanlar sunabilmek için yeni konutlar şehre ekleniyor. Böylece Kastamonu satılık daire seçenekleri yatırımcısına tarihi, geçmişi yaşayan bir ilden ev sahibi olma fırsatı sunuyor. 

Gelişme potansiyelinin yüksek olduğu şehirde, yeni inşaat projeleri önemli yatırımları da beraberinde bölgeye taşıyor. Son verilere göre ilçe nüfusu 376 bin 945. Geçen yıla oranda yüzde 1.16’lık bir nüfus artışı yaşanan ilde konumlanan Kastamonu Üniversitesi, bölgenin nüfusunu ve gelirini etkileyen başka bir faktör. Kastamonu satılık ev tercihleri genellikle 3+1, 2+1, 1+1 gibi seçeneklerle satışa sunuluyor. Özellikle Kuzeykent mahallesi ve Cebrail mahallesinde yer alan satılık daireleri keşfedebilirsiniz.

Kastamonu’da Sosyal İmkanlar Nasıl? 
Şehir olarak küçük bir yerleşim yeri olan Kastamonu’da şehir merkezinde her şey elinizin altındadır. Her yere erişim kolay bir şehir olarak otobüs ve dolmuş gibi ulaşım araçlarına sahip olan Kastamonu, merkezi bölge üzerinden gelişim süreci devam eden bir ildir. Ayrıca Kastamonu havalimanı sayesinde Türkiye’nin her yerine kısa sürede ulaşım gibi imkanlara da sahip. Aynı zamanda çeşitli kültürel etkinliklerin yapılabileceği alanlar ve müzeler de şehrin sosyal ve kültürel yapısını olumlu yönde etkiliyor. Çeşitli sinema ve tiyatro merkezlerinin olması da, şehirde iyi vakit geçirilmesini beraberinde getiriyor. Kastamonu kalesi, çarsısı, tarihi ve kültürel alanlarıyla Karadeniz Bölgesi’nde kültürel çeşitlilik sunan kentlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.
Tüm Kastamonu satılık daireler için tıklayın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık