Klima Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Klima Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Klima sistemleri artık kapalı mekanlarda yaz ayları için lüksten çıkarak zorunluluk haline gelmeye başlamıştır. Bu sonuçla klima satışlarında artış meydana gelmiş ve mevcut klima seçeneklerinde de bir artış ortaya çıkmıştır.

Bununla birlikte de evinize veya iş yerinize alacağınız klima için birçok seçenek bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin en uygun model olacağını belirlemek için de dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır.

Öncelikle bu konuda enerji tasarrufu en önemli nokta olacaktır. Motor seçimi gibi etkenler burada önemlidir. Satış sonrası servis ağının da çok iyi olması gerekir, çünkü sistemin kurulması, dış ve iç sistem arasında ara tesisatın bağlanması, gaz dolaşımının test edilmesi gibi konular işinde ehil olmuş servis görevlilerinin yapacağı işlemlerdir.

Detay sorular olarak da evimizin dekoru ve dizaynı nasıldır ? Dış ünite nereye, iç ünite nereye takılır ?, Ne tip klima almalıyız? gibi örnekler verilebilir. Bunlar için ücretsiz keşifler yapılır. Bu konuda mekanınıza bu doğrultuda gelen kişilerden destek alabilirsiniz. Seçimlerinizde doğa dostu ürünler den yana olmanızda da fayda vardır.

Klima temizliğiDiğer seçeneklere bakacak olursak, her şeyden önemlisi klimanızın su tesisatı, elektrik tesisatı ve dış üniteye yakın olması çok önemlidir. Evinizin sağlam olan duvarına klimanın uygulanması dış motor için daha faydalı olur.

Müdahalesi kolay oluşabilecek arızalarda kolay ulaşılabilecek bir alan, direk insanların üzerine üflemeyeceği bir yer seçilmelidir. Kışın yere doğru yazın ise yukarı doğru üfleme yapılması havanın kalitesini yükseltir.

Dış ünitenin olabildiğince güneş almayan bir konuma yerleştirilmesi gerekir. Kolon ve kreşlere delik açılması istenmediğinden en sağlam duvara bu işlemler yapılmalıdır. Yapılabilecek en doğru işlem bina inşaat halindeyken bu işlemi gerçekleştirmektir ama bu fırsat genellikle pek mümkün olmamaktadır.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık