Kombileri Güvenli Kullanmanın Püf Noktaları

Kombileri Güvenli Kullanmanın Püf Noktaları

Kapalı mekanlarda ısınma ihtiyacının kolay şekilde giderilebilmesini sağlayan sistemler olan kombiler doğalgaz altyapısının ülkemizde de yaygınlaşması ile birlikte daha ön plana çıkmıştır. Buna göre çok zahmetsiz ve rahat bir ısınma sağlayan bir sistem olan kombi sistemlerinin bu rahatlığının yanında dikkat edilmesi gereken bazı özellikleri de bulunmaktadır. Aksi takdirde doğalgazın açığa çıkması dolayısıyla zehirlenmeler veya patlamalar dahi yaşanabilir. Bu yüzden hem kombi sistemlerini kurallara uygun şekilde kullanmak hem de en ufak bir olumsuz durum hissedildiğinde acil müdahaleyi yapmak gerekmektedir.

Kombi Bakımı

Sağlıklı kullanımla ilgili birkaç bilgi verecek olursak ; kombilerde su seviyesi çok önemlidir. Cihazın sağlıklı çalışabilmesi için seviyenin 0 ila 2 bar arasında tutulması gerekmektedir. Suya hareket verildiği için belirli bir basıncın altında tutulmalıdır.

Güvenli Kombi Kullanımında Püf Noktalar Neler0 basınçtaki bir suya hareket veremezsiniz. Basıncın 0 olması kombinin çalışmamasını neden olacağı gibi yüksek basınç da pompa veya radyatöre zarar verecektir. 1-2,5 ideal basınç olacaktır. Kombi soğukken basıncın 1-2 arasında olması gerekmektedir. Sıcakken 2-2,5 bar arası çalışması normaldir. Su ısındıkça basıncı artacaktır.

Elimizde olan veya olmayan sebeplerden dolayı cihazda oluşacak arızada acil müdahale yapılmalıdır. Bütün kombilerde arıza düğmesi bulunmaktadır. Buna reset düğmesi denmektedir. Reset düğmesine basıldığında cihaz yeniden toparlanır. İçerisindeki gazı atar, fanı yeniden çalıştırır, suyu yeniden sirkülasyon haline getirir ve tekrar çalışmasını sağlar. Eğer cihaz yine çalışmazsa, üzerinde bulunan bazı ledler yardımcı olabilir. Bu ledler yandığı zaman hangi bölgede arıza var bu ortaya çıkar. Bunda sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığı için teknik servisi aramanız gerekmektedir.

Garantisi 2 yılda olsa 5 yılda olsa kombilerin ömürleri yaklaşık olarak aynıdır. Konforunuz için Cumartesi ve Pazar günü de servis hizmeti vermekte olan markaları tercih etmelisiniz.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık