Kötü Alışkanlıklardan Uzaklaşmak için Okunacak Dua

duaKötü Alışkanlıklardan Uzaklaştırmak için Okunacak Dua

Eûzübillahimineşşeytânirracîm Bismillahirrahmânirrahim

Bir kimseyi içki, kumar, zina, faiz yemek ve diğer kötü alışkanlıklardan ve kötü ahlaktan vazgeçirmek için.Cuma namazından sonra temiz bir tabağa safran mürekkebiyle Sure-i Maide’deki 90-91 ve 92′nci ayetler yazılır ve o tabağa su koyup içirilirse biiznillah bu durumdan kurtulunur denilmektedir.

Ayetler aşagıdadır.Yazamıyanlar suya okuyup içmesini sağlayabilirler.

90. “Ya eyyühellezıne amenu innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamü ricsüm min ameliş şeytani fectenibuhü lealleküm tüflihun “

90. Ey iman edenler! (Aklı örten) içki (ve benzeri şeyler), kumar, dikili taşlar ve fal okları ancak, şeytan işi birer pisliktir. Onlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

91. “İnnema yürıdüş şeytanü ey yukıa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salah fe hel entüm müntehun”

91. Şeytan, içki ve kumarla, ancak aranıza düşmanlık ve kin sokmak; sizi Allah’ı anmaktan ve namazdan alıkoymak ister. Artık vazgeçiyor musunuz?

92. “Ve etıy’ullahe ve etıy’ur rasule vahzeru fe in tevelleytüm fa’lemu ennema ala rasulinel belağul mübın”

92. Öyleyse Allah’a itaat edin, peygambere itaat edin ve Allah’a karşı gelmekten sakının. Şayet yüz çevirirseniz bilmiş olun ki elçimize düşen sadece apaçık tebliğdir.

Kaynak:
ZIRHLI DUALAR(FEYZULLAH KOÇ)

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık