Münih’te Hangi Müzelere Gidilir

Münih’te Hangi Müzelere Gidilir

Almanya’nın Bavyera eyaletinin kenti Münih, yalnızca finans, ekonomi, liman kenti olmakla kalmaz, aynı zamanda nefes kesen sanatsal aktivitelerin, festival, konser ve müzelerin de başkentidir. Şehirde sanatsal aktivitelere katılım oldukça yüksektir ve bilimin, teknolojinin geçmiş ile birleştirilerek oluşturulduğu müzeler, kesinlikle görmeye değerdir. Sanat severler, ilk çağ resimlerinden günümüz modern sanatına kadar sayısız görsel sanat eserini tecrübe edebilir, tarihi müzeleri gezerek Almanya, Münih ve Bavyera hakkında geniş bilgilere sahip olabilirler.

PÜF NOKTALARI VE NOTLAR

Müze ziyaretlerine başlamadan önce, Münih şehir kartının ücretsiz giriş hakkı sunduğu müzelerin listesini yapmalısınız.
Münih’te müzeleri kombin yaparak gezmeniz mümkündür, 3 müzeyi gezmek için 12 euro verebilirsiniz.
Pazar günleri müze girişleri, sanat severler için 1 euro olmaktadır.

DEUTSCHES MUSEUM (ALMAN MÜZESİ)

Dünyanın en büyük teknoloji ve bilim müzesi olan Deutsches, 30000’e yakın bilim ve teknoloji eserine sahiptir. Daha önce görüşmemiş teknolojik gelişmeler, doğal bilimler, enerji, müzikal enstrümanlar, iletişim araçları gibi oldukça ilginç çeşitlerde eserlere ev sahipliği yapar. Farklı bölümlere ayrılmıştır, müzenin en fazla ilgi toplayan kısmı ise daha önce hiç görmediğiniz güzellikteki ulaşım araçları ve uçak bölümüdür. Ayrıca içerisinde yalnızca çocuklar için ayrılmış bölüm de yer almaktadır. İç mimarisi dışında, dış mimarisi de oldukça estetiktir. Hemen yanıbaşında köprü ve Bosch Saat Kulesi bulunmaktadır. Yaklaşık 3 saatte kabaca gezebilirsiniz ancak etkili şekilde gezmek için 1 gününüzü ayırmanız gerekmektedir.

BMW MÜZESİ

Münih’in tarihi, geçmişi, bugünü ve geleceğinin BMW ile bağlantılı halini görebileceğiniz müze, dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden birisinindir. BMW Müzesi, kuruluşundan günümüze kadar ikonik gelişmeleri, ilk motorsiklet, motorlar ve arabalardan başlayarak anlatmaktadır. Hem tarihsel hem de teknik bakış açılarından tecrübe edebileceğiniz müzeyi, araba, motor seven birisi olun olmayın, oldukça seveceksiniz. Fotoğraflamak için dışarıda bahçede binayı ve devasa BMW logosunu alabileceğiniz alanlar mevcuttur. Yaklaşık 4 saatte müzeyi gezebilirsiniz, kesinlikle BMW Dünyası organizasyonunu kaçırmayın. Kapsamında en gelişmiş teknolojileri görebilir, aktivitelerle hediye kazanabilir, test sürüşüne çıkabilirsiniz.

PINAKOTHEK MÜZELERİ

Dünya üzerinde eşi benzeri olmayan 3 müzeye, Münih ev sahipliği yapmaktadır.

ALTE PINAKOTHEK, bu üç müzeden en eski olandır ve dünya üzerinde diğer müzelerin açılmasında ilham kaynağı olmuştur. Genel olarak erken dönem İtalyan, Alman, eski Hollanda ve Flemen eserleri, belge ve kaynakları bulunmaktadır. Öyle ki, Leonardo da Vinci’nin bile eserleri burada bulunmaktadır. NEUE PINAKOTHEK ise, 19. Yüzyıldan günümüze yaklaşık 400 tablo ve heykele ev sahipliği yapmaktadır. Fransız ve Alman karışık eserlerine sahiptir, birçok kralın özel hayatından parçalar görmek de mümkündür.

Son olarak PINAKOTHEK DER MODERNE, Almanya’nın en büyük modern sanat müzesidir. Bu müze, modern sanatlar konusunda bir devrim yapmış, birçok sürgün sanatçının eserine yer vermiştir. İçerisinde 4 farklı bölüm bulunmaktadır. Modern dizayn, modern sanat mimarisi, modern görselsanat ve çizimlerden oluşmaktadır. Özellikle Berlin’in bir zamanlar nasıl olduğunu sanatsal olarak görselleyen eserler, kesinlikle görülmelidir.

*Bu üç müzeye giriş, kombin yapılarak indirimli yapılabilir, Pazar günü 1 euro ile giriş yapılabilir.

MUNICH STADTMUSEUM

Tipik Münih bilgisi, tarihi, kültürü ve gelenekleri öğrenmek için kesinlikle gidilmesi gereken müzedir. İçerisinde şehrin ilk kurulduğu zamandan beri bulunan silah deposu, at barınakları, binalar, ilk eserler ve Gotik mimarinin başladığı şehirlerden Münih yapıları bulunmaktadır. Ulusal Sosyalizm, Müzik, Kukla Tiyatrosu ve Film Fotoğraf bölümleri bulunmaktadır. Müzenin hediyelik eşya bölümü oldukça şirindir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık