Retro Stil Evler

Retro Stil EvlerRetro stil evler moda ve dekorasyonda eskiye dönüşe inananlar için son derece sevilen bir tarzdır.1950 ve1980 yılları arasındaki klasikleşmiş ev düzenlemelerinden esintiler Retro stilde sık sık karşımıza çıkar. Bu dekorasyonda eski yıllara ait görünümündeki mobilyalar sıklıkla kullanılmakta modern ama eski görünümlü mobilyalarla bu stil anlamlı hale gelmektedir.

Retro kelime anlamı olarak da geriye dönüşü temsil etmekte ve ah o eski yaşam diyenlere alternatif olarak yaşamlarımıza adapte edilerek olası bir kullanım şekline bürünmektedir. Retro mobilya nostaljik ruhlara sahip kişiler içindir. 1950, 1960, 1970 ve hatta 1980‘lerin stilinin yansıtıldığı mobilyalarla sizde evinizde güzel dokunuşlar yakalayabilir ve dekorasyonunuzda eskinin şıklığını başarıyla yansıtabilirsiniz. Belki de büyüdüğünüz evden aklınızda kalan birkaç kareye göre evinizi oluşturma kararı alabilirsiniz. Retro stili içerisinde oldukça akıcı bir pop kültürü vardır.

Modern parlak ve narin mobilyaların yerine daha kalın baskı kumaşlar ve duvar kağıtları dekorasyonda bu yıllarda yerini almıştır. Alçak sehpa ve büfe şekillerinin aktif kullanıldığı bu stilde daha çok sokaktan esinlenilmiştir. Avokado yeşili, başak sarısı, portakal rengi ve toprak tonları bu dönemde mobilyaların en aktif kullanıldığı renkler arasında yerini almıştır.

Evinde renk sevenler ve klasik stile inananlar için son derece başarılı olan bu dekorasyon evinizde daha sıcak bir hava oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bir aile evi havasında genelde motiflerin ve uyumlu iki üç rengin kullanıldığı bol sehpalı aynı zamanda da bol biblolu bir ev bu dekorasyonun içerisinde yer alabilir. Ancak uyum dekorasyonun en önemli kuralıdır. Krem turuncu ve yeşil kombinasyonlarının sıklıkla salonda kullanıldığı dekorasyon şekli Retro’dur. Bunun gibi krem turuncu ve mor renkleri bu stilde dizayn edilen evlerde genelde mutfaklarda kullanılırken mavi yeşil ve kırmızı da banyolarda yerini almıştır.

Klasik evlerde rastlanan koltuk üzerine konulan battaniye bu evlerin önemli aksesuarlarındandır. Ve mobilyaların modern ancak eski hatlara sahip olması son derece önemlidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık