SEVDİKLERİNİZİ NASIL KORUYABİLİRSİNİZ?

Bütün hafta çok çalıştınız. Müşterileriniz iş bekliyor, bitirmeniz gereken işler için zaman azalıyor, patronunuz cevaplar bekliyor. Tüm beklentiniz bütün bunları bir an evvel bitirip eve gitmek, çocuklarınızla, ailenizle vakit geçirmek. Belki de sadece sakince yemek yemek, televizyonun karşısında huzur içinde oturmak. Tüm bunların arasında aklınıza şu soru geliyor, “ailem güvende mi?”…

Aklınız Onlarda Kalmasın

Hayat her zaman beklediğiniz gibi ilerlemez. Beklenmedik sorunlar ara sıra kendini gösterir. Mesela ebeveynlerinizden biri iyice yaşlandığından birçok ihtiyacını kendini karşılayamaz hale geliyor. Kimi zaman ne yediğini veya bir gün önce nereye gittiğini unutuyor. Çocuklarınız siz çalışırken yalnız başına evde durmak zorunda kalıyor. Eşiniz siz iş gezisindeyken hafta sonunu evde geçiriyor. Olağan veya sıra dışı bütün bu anlarda aklınız onlarda kalıyor.

Bir Şeyi Seviyorsanız, Onu Korumalısınız.

Her gün sevdiğiniz şeyleri etkileyen seçimler yapmanız gerekiyor. Sizin için iyi bir yaşam tarzını korumanız için ne gerekiyorsa yapmalısınız. Sadece sevdikleriniz veya değerli eşyalarınız değil aynı zamanda örneğin kimlik hırsızlığı gibi kötü olaylar da karşılaşmak istemesek de hayatın içinde bulunuyor.

Kimliğinizin Değerini Unutmayın

Küçük çocuklardan yaşlılara kadar herkes kimlik hırsızlığına karşı savunmasızdır. Bu büyük bir problem çünkü küçük çocuklar ve yaşlılar kimliklerini korumak için uygun bilgi veya araçlara sahip olmayabilirler. Teknik bilgi sahibi olan ve bilgilerini paylaşma konusunda dikkatli olan bireyler bile kimlik hırsızlığından etkilenebilir. Örneğin eve giren bir hırsız değerli eşyaların yanında kimlikleri de çalıp onları sahtecilikte kullanabilir. Bu durum biraz para kaybetmekten çok daha fazla probleme sebep olabilir.

Hırsızlara Fırsat Vermeyin

Bir anlık yapacağınız dikkatsizlik veya fark etmediğiniz bir gevşemiş pencere, ya da sürgüsü bozulmuş bir kapı hırsızları eve davet edebilir. Şansınız olur da evde bulunan insanlara zarar vermeleri gibi düşünülebilecek en kötü şeyi yaşamasanız da değerli eşyalarınızı, belgelerinizi, kimlikleri, nakit parayı ve benzeri para edeceğini, işlerine yarayabileceğini düşündükleri her şeyi kısa sürede çalabilirler.

Peki ya Hırsızlıktan Sonrası…

Diyelim ki siz orada değilken evinize bir hırsız girdi ve bazı eşyalarınız çalındı. Hırsızlar da hiçbir iz bırakmadan kayboldular. Ne düşünürdünüz? Parmak izi yok, sokaktan geçerlerken bir kameraya yakalanmamışlar, hiçbir komşunuz görmemiş. Gece vakti, sessizce girip çıkmışlar. Ne yapabilirsiniz? Güvenlik kuvvetleri hiçbir kanıt olmadan ne kadar ilerleyebilirler?

Güvenlik ve Alarm Sistemleri

Güvenlik ve Alarm Sistemleri taktırmanın önemi sadece hırsızlığı caydırması ve engellemesi değil aynı zamanda alarma rağmen bir fırsatını bulup soygunu gerçekleştirmişlerse bile sonrasında onların yakalanması için kanıt sağlamasıdır. Güvenlik kamerası sistemleri bu konuda çok yardımcı olur. Doğru konuşlandırılmış HD güvenlik kamerası davetsiz misafirlerin görüntülerini sadece almakla kalmayacak aynı zamanda yetkililere de net fotoğraflarla suçluları yakalaması konusunda fırsat verecektir.

Hırsızlıktan Daha Fazlası…

Güvenlik ve Alarm Sistemleri sadece hırsızlık konusunda değil akla gelmeyecek birçok kötü durum için de önceden uyarı sistemi sunar. Su baskınlarını fark eden su baskını dedektörü, karbon monoksit ve doğal gaz kaçaklarını algılayan gaz kaçağı dedektörü, bulunduğu alandaki ısı değişimlerini bile anlayan duman ısı dedektörü gibi birçok özellik sizin ve sevdiklerinizin güvende olması için birçok Güvenlik ve Alarm Sistemleri’nde mevcuttur.

Özellikleri Saymakla Bitmez

Güvenlik ve Alarm Sistemleri’nin varlığı bile çoğu hırsızı uzak tutmaya yeterken hareket dedektörü, ev güvenlik kamerası, uzaktan alarm kurma, mobil uygulama ve web’den erişim, akıllı zil, akıllı kilit, akıllı termostat, akıllı priz ve akıllı aydınlatma gibi yaşamınızı kolaylaştıracak birçok özelliğe ulaşmanızı sağlar.

Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Alarm Sistemi

Türkiye’nin en çok tercih edilen alarm sistemi olan Pronet Güvenlik ve Alarm Sistemleri sizi ve sevdiklerinizi hırsızlığa karşı korumasının yanında, yangına karşı, karbon monoksit ve doğal gaz kaçaklarına karşı, su baskınlarına karşı da kapsamlı koruma sağlar, uyarı özellikleriyle sizi haberdar eder. İstediğiniz zaman internete bağlanabilen bir cihazla HD görüntü kalitesiyle evinizi izlemenize olanak verirken, uzaktan alarm kurma, uzaktan termostat ayarlarınızı değiştirme gibi hayatı kolaylaştıran birçok özellik sunar. Siz de Pronet’e gelin, size en uygun ev alarm sistemi paketini belirleyelim, dönemsel avantajlardan yararlanın ve siz ve sevdiklerinizin içi rahat etsin.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık