Sineklik Çeşitleri ve Modelleri

Sineklik Çeşitleri ve Modelleri

Estetik tarzlarımıza göre rengini, malzemesini, şeklini seçebileceğimiz sineklik çeşitleri sadece bizi sineklerden korumaz, deliklerinden içeriye giren havadaki tozun da önemli miktarını içeriye sokmaz.

Genel olarak çeşitlerini anlatmak gerekirse:

, , , , , , , , gibi modelleri verebiliriz.

-Stor Sineklik çeşitleri genel anlamda kendi yay sistemine sahip olan ve bu sayede açıldıktan sonra bırakıldığında kendiliğinden kapanan bir sistemdir.Yatay, dikey ve duble olarak çeşitleri bulunmaktadır. Pencereler için dikey olanlar tercih edilirken kapılar için yatay modeller tercih edilir.

-Pileli (plise) sineklik çeşitleri adından da anlaşılacağı gibi bir pileli tül şekline sahiptirler, estetik açıdan şık görünümü ile tercih oranı yüksektir.

Sineklik Çeşitleri-Menteşeli sineklik çeşitleri, pencere veya kapıların açılır kısımlarının olduğu bölgelere menteşeler ile tutturularak kullanılır. Tak çıkar sistemiyle ya da sabitlenerek de kullanılabilir. Kullanım kolaylığı olarak en çok tercih edilen modellerden biridir.

-Sürme sinekliğin diğer adı da sürgülü sineklik olarak geçer. Açma kapama işlemleri sürme panelin üzerinden kayarak gerçekleşir.şartlar doğrultusunda bahçeli evlerde de sık kullanılır. Çeşitli renk seçenekleri de mevcuttur.

-Cırt cırtlı sineklik olarak da bilinen yapıştırma sineklikler üzerine monte edileceği pencere ya da kapı boşluğunun kenarlarındaki malzeme üzerine yapıştırma malzemesi konularak yapılır. Sinekliğin kendi üzerindeki cırt cırtlar da bu malzeme ye yapışır ancak çıkarılma özelliği ile istenilen zaman kaldırılabilirler. Ayrıca sineklik teli için ayrıca çerçeveye ihtiyaç duyulmaz.

İçinde yaşadığımız mekanı sinir bozucu ve sağlığımızı etkileyen haşeratlardan korumak için ihtiyaç duyduğumuz sineklikleri mutlaka alanında ehil firma veya kişilerden yardım alarak yaptırmamız, işin kalitesi ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık