Takdir Teşekkür Hesaplama

takdir_tesekkur_hesaplama Hesaplama

birdunyabilgi.org ile 4,5,6,7 veya 8. sınıf öğrencilerinin ağırlıklı puan ortalamasını ve alacağı başarı belgesini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki listeden ilgili öğrencinin sınıfını seçerek hesaplamanıza başlayabilirsiniz.

MEB 2012 – 2013 Eğitim ve Öğretim yılının ilk yarısı 20 Ocak tarihinde sona erecek. Öğrenciler bir yarıyılın emeklerinin karşılığında anne babalarına yeni yıl hediyesi olarak iyi bir karne ve Teşekkür Takdir Belgesi ile güzel bir tatile girmek isteyecekler. E-Okul karne sonuçları’na göre Karne tarihinden önce alacakları Takdir Belgesi belgesini öğrenmek isteyen öğrenciler aşağıdaki Takdir Teşekkür Hesaplama ekranında sınıf ve ders notlarını girerek ortalama puanlarını sorgulayabiliyorlar. İlköğretim okulları için çıkan not öğrenciyi takdir ya da teşekkür ile ödüllendirecek.

Takdir Hesaplama ya da Teşekkür Hesaplama’da değerlendirmeye alınan dersler ve haftalık ders saatleri; Türkçe (5 saat), Matematik (4 saat), Fen ve Teknoloji (4 saat), Sosyal Bilgiler (3 saat), Yabancı Dil (4 saat), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (2 saat), Görsel Sanatlar (1 saat), Müzik (1 saat), Beden Eğitimi (2 saat), Teknoloji ve Tasarım (2 saat)

Not: Yıl sonu notları 0-100 arası rakamsal bir değer olmalı.

Takdir / Teşekkür Belgesi ve Ağırlıklı Not Ortalaması Hesaplama

Takdir veya Teşekkür Belgesi almak için;

 • Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
 • Diğer dersler de en az 45 puan olmalıdır.

takdir_tesekkur_hesaplama

Her dönem sonunda her dersin ortalaması alınarak dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç : 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarda puan ortalaması Türkçe dersinden 55.00, diğer derslerin her birinden 45.00 puandan aşağı olmamak şartı ile tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70. 00-84 .99 olanlar
Teşekkür,” 85.00 puan ve yukarı olanlar “Takdirname,” verilir. Takdir  programını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

 • Takdir Teşekkür alabilmek için Türkçe Dersi en az 55 puan ve üstü olmalı
 • Takdir ya da Teşekkür belgesi hak kazanabilmek için diğer derslerin de en az 45 puan olması gerekmekte.
 • E-Okul  sayfasında 4. ve 5. sınıflar teknoloji ve tasarım notlarını girmelerine gerek yok.
 • MEB teşekkür  ekranında 6. 7. ve 8. sınıflar trafik puanı notlarını girmeyecekler

Takdir teşekkür hesaplama ekranı örnek not girişi : 76,98
 

İlköğretim Takdir Teşekkür Hesaplama

 

YGS PUANI HESAPLAMA

 • YGS Puan Hesaplama
 •  

   SBS PUANI HESAPLAMA

    

  Sponsorlu bağlantılar
  ÖZEL ARAMA FORMU

  ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

  Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış.

  Yorum Yaz

  Yukarı Çık