Varise Ev Yapımı Pratik Çözümler

Varise Ev Yapımı Pratik Çözümler

İşte varisle mücadelede elinizi kuvvetlendirecek çözümler…

Varis nedir?

Daha çok kadınlarda görülen, hem estetik hem sağlık açısından sıkıntı yaratan varis, aslında yüzeysel toplardamarlarda görülen bir hastalıktır.

Özellikle kadınlarda menopoz veya gebelik döneminde ortaya çıkar. Ayrıca şişmanlık faktörüyle yakından ilgilidir.

Uzun süre ayakta durulacak işler yapan kişilerin, genetiğinde varis olanların bu hastalığa yakalanma riski daha fazladır.

Varisli damarlar, deri yüzeyine yakın olduğundan şişkin görünür ve normalden geniştir. Bu damarlar genellikle mavi veya mor renkte olurlar. Uyluk veya ayak bileklerine yakın yerlerde görülürler.

Varis tedavisi için ciddi boyutlarda cerrahi tedaviler vardır. Ancak varisi erken zamanda keşfedip hayatınızdan uzaklaştırmak için daha basit de çözümler var.

1- Elma sirkesi

Elma sirkesinin en doğal temizlik aracı olduğunu biliyor musunuz? Varis tedavisinde de kullanılabilir. Etkilenen damarlara uygulandığında şişmeyi azaltır ve kan akışını rahatlatarak dolaşımı sağlar. Elma sirkesini biraz sulandırın ve etkilenmiş alan üzerine yavaşça masaj yapın. Birkaç ay boyunca sabah ve akşam düzenli olarak uygulayın.

2- Zeytinyağı

Varisin yol açtığı ağrı ve iltihabı azaltan çözümlerden biri de zeytinyağıdır. E vitamini ile zeytinyağını eşit miktarda karıştırın ve dayanılabilir sıcaklıkta ısıtın. Bu karışımı kullanarak birkaç dakika varisli bölgeye hafifçe masaj uygulayın. Varis tedavisi için bunu düzenli olarak günde 2 kere, birkaç ay boyunca uygulayın.

varis3- E vitamini

E vitamini dolaşım sorunlarında oldukça etkilidir. Varis için, E vitamini yağı kullanın. Damarlar üzerine doğrudan uygulayarak, iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Ayrıca kremini de sürebilirsiniz.

4- Sarımsak

Sarımsak, iltihap ve varisin diğer belirtilerini azaltmak için oldukça yararlıdır. Ayrıca dolaşımı arttırır ve damarlardaki zararlı toksinleri atmaya yardımcı olur.

Varis tedavisinde bir şifa ürünü olarak sarımsak kullanın. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 3 portakalın suyu ve 6 diş sarımsağı bir kavanoza koyun.

12 saat bekletin. Varisli bölgeye bu karışımdan birkaç damla alıp masaj yapın. Masaj yaptıktan sonra bu bölgeyi pamuklu bir bezle sarın ve gece öyle uyuyun. Birkaç ay sonra aradaki farkı göreceksiniz.

5- İngiliz tuzu

İngiliz tuzu olarak bilinen magnezyum sülfat, kan dolaşımını arttırmaya yardımcıdır. Tuzu suyla karıştırın ve bacaklarınızı ıslatın. Bir süre bu şekilde dinlenin. Haftada 2 kere İngiliz tuzu banyosu yapın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık