Yazın Ayak Bakımı Nasıl yapılır

Yazın Ayak Bakımı Nasıl yapılır

1-Ayaklarınızı her gün yıkayın. Ayaklar kirlenmeye, vücudun diğer bölümlerine göre daha terli olmaya eğilimlidirler. Bu nedenle iyi temizlik alışkanlıkları kazanılması önemlidir Her gün düzenli olarak ayaklarınızı yıkayın. Ayaklarınızı sabun ve ılık su ile yıkayın. Yıkarken parmak aralarını iyice temizleyerek yıkayın. Sonra bir havlu ile nazikçe ayaklarınızı parmak araları dahil iyice kurulayın.

2-Ayak tırnaklarını temiz tutun. Yazın sandalet giyildiğinde tırnaklar daha çabuk kirlenecektir. Bu nedenle düzenli olarak yıkayıp, tırnaklarınızı keserek temiz ve bakımlı olmasını sağlayın.

3-Yazın terleme nedeniyle ayaklar mantar enfeksiyonlarına da açık olabilir. Ayaklarınızı yıkayıp kuruttuktan sonra vazelin veya ayak losyonu sürerek gece boyunca bu şekilde yatın. Böylece ayaklarınız hem yumuşak hem de daha sağlıklı olacaktır.

4-Doğru ayakkabı giyin. Ayakkabı seçiminde hava geçirgenliği olan yaz mevsimi için üretilmiş olanları kullanın. Kapalı ayakkabıları çorapsız kullanmayın. Ayaklarınız ne kadar serin kalırsa o kadar sağlıklı olacaktır.

5-Hergün düzenli olarak çorap değiştirin. Pamuklu çoraplar teri emer ve fazla terlemeyi de önler. O nedenle yüzde yüz pamuk olan çorapları tercih edin.

6-Sıcakla birlikte ayaklarda koku oluşabilir. Böyle durumlarda temizce yıkadıktan sonra ,iyice kurulayıp, talk pudrası veya ayak tozu kullanmak oldukça faydalı olacaktır.

7-Haftada bir gün ılık suyun içerisine biraz doğal tuz katıp, biraz da esansiyel yağlar katarak ayaklarınızı 5-10 dakika bekletmek çok yararlı olacaktır. Hem ayaklarda oluşan yorgunluğu azaltmak hem de bakım sağlamak için düzenli uygulayın.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık