Yeni Doğan Bebeğin ilk banyosu nasıl yaptırılmalı

Yeni Doğan Bebeğin ilk banyosu nasıl yaptırılmalı

Bebeğinize banyo yaptırmanız, onun temizlenmesinin temel şartlarındandır. Bebeğinizin cildinin temiz olması, sadece cilt için değil tüm vücudunun sağlığı açısından da büyük önem taşır, ancak özellikle bebeğinizin ilk banyosu sizi biraz ürkütebilir. Bu dönemde kafanıza pek çok soru takılır. Oysa bazı küçük noktalara dikkat ederek, bebeğinize banyo yaptırmanız hiç de zor değildir.

Fileden yapılmış bir bölümü bulunan küvetlerde bebeğinizi yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Böylece bebeğiniz, yarı oturur bir durumda ve kayma riski olmadan, çok daha keyifli bir banyo yapabilir. Aynı zamanda, bu tür küvetler size de bebeğinizi daha rahat yıkama fırsatı verir.

Bebeğinizin ilk banyosunu nasıl yaptırmalısınızBebeğinizi yıkarken bez kullanmayı tercih ediyorsanız, onun vücudunu nazik bir şekilde silmeye ve her seferinde temiz bir bez kullanmaya özen gösterin. Genel olarak banyoda sünger yerine, temiz bezler kullanmanızı tavsiye ediyoruz, çünkü sünger, içinde mikrop barındırabilir ve dolayısıyla bebeğinizin sağlığını da risk altına sokabilir.

Düzenli temizlik, bebeğinizin cildinin sağlıklı, tertemiz ve bakımlı olması için şarttır. Banyo zamanı, ayrıca onun cildine dokunmak, onu okşayarak sevildiğini hissettirmeniz için de en uygun zamandır. Bebeğinizin çevre ısısından çabuk etkilendiğini hatırlayarak, oda ısınının 25–27°C civarında olmasını sağlamalısınız ve banyosunu yaptıracağınız yerin, hava akımından uzak olması gerektiğini unutmamalısınız.

Bebeğinizin banyosu için en uygun zaman, iki emzirme arası, yani hem çok aç olmadığı hem de midesinin çok dolu olmadığı zamanlardır. Daha da iyisi gece yatırmadan evvel yapılan banyodur. Bu banyo, bebeğinizin rahat ve huzurlu uyumasını da sağlar.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık