Yorgun ve şiş gözler için çözüm önerileri

Yorgun ve şiş gözler için çözüm önerileri

Kaynayan suya 1-2 yemek kaşığı nane eklenerek ateşten alınır, üstü örtülür.

Soğumaya bırakılır. Pamuk yardımıyla göz kapaklarına 10 dakika süreyle uygulanır.

******

YORGUN VE ŞİŞ GÖRÜNEN GÖZLER İÇİN ÇÖZÜM KOLAY!

Çok az ya da çok fazla uyku, bir gece önce alınan alkol, aşırı kafein tüketimi, stres ile yapay ışıklar, bilgisayar ve televizyon gibi olumsuz etkenlere uzun süre maruz kalmak; sabahları şiş gözlerle uyanmanın başlıca nedenidir.

Ertesi sabah aynada hoş olmayan görüntülerle karşılaşmak istemiyorsanız, bir gece önceden almanız gereken birkaç basit önlem var.

* Ne yapmalı? Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla yapılan güzellik kürleri, gözlerdeki yorgunluk ve şişlikleri gideriyor. 2 dilim çiğ patatesi göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekledikten sonra, yıkayıp kurulayın. Gözaltı şişliklerine antioksidan özellikli göz kremleri de sürebilirsiniz. Şişliklerin inmesini beklemek için yeterli zamanınız yoksa, bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün. Şiş gözleri kamufle etmek için ten renginize uygun bir kapatıcıyı elmacık kemiklerinize kadar geniş bir bölgeye ince bir kat halinde sürün. Farınızı koyu renklerden seçin. Koyu renkli bir rimeli sadece üst kirpiklerinize sürün.

Göz çevresi kırışıklıkları

Genelde ilerleyen yaşla artan göz kırışıklıklarının en önemli nedenlerinden biri de gülüş şeklidir. Gözleri iyice kısarak gülmek, göz etrafındaki çizgilerin erken yaşlarda ortaya çıkmasına neden oluyor.

* Ne yapılmalı?: Retinol çeşitlerini içeren göz kremlerini kullanın. Güneş ışınlarına karşı özel kremler sürün. Göz çevresini sürekli nemlendiren doğal kremler alın. Göz egzersizlerini her gün düzenli olarak yapın. Göz çevresini canlandırmak için 2 salatalık dilimini göz kapaklarınıza yerleştirip 15 dakika bekletin. Göz çevresine, ayda 1-2 kez badem yağı içeren doğal kremler kullanın.

Yorgun Gözler İçin

1 çay kaşığı küçük doğranmış salatalığı 1 çay kaşığı süt tozu ile karıştırın. Göz çevrenize ve göz kapak*larınıza sürerek 10 dakika bekletip yıkayın. Bu maskeyi yap*tıktan sonra gözlerinizdeki ağırlığın uçup gittiğini hissedecek*siniz. Diğer öneriler:

a) 1 çay bardağı kaynar suya birer kahve kaşığı çay ve na*ne koyun. 5 dakika beklettikten sonra süzün. Bardakta kalan posayı gazlı bez arasına koyup gözlerinize sürün.

b) Patatesleri soyup dilimledikten sonra gözlerinizin üzeri*ne koyun. 15 dakika bekledikten sonra gülsuyu ile göz*lerinizi yıkayın.

c) 2 poşet çayı yarım çay fincanı kaynar suda 15 dakika demlendirip soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp eli*nizle sıkın. Göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 da*kika bekletip yıkayın.

d) 1 tutam ıhlamuru 1 çay fincanı kaynar suya ilave edip 10 dakika bekletin. Süzdükten sonra soğumaya bırakın. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza sürün ve 10 dakika bekletip yıkayın.

e) Şişliklerin inmesi için bir parça buzu göz çevresine gez*direrek sürün.

Bir başka öneri:

Salatalık mucizesi? Fransa?da yapılan araştırmalar son*rasında gözün en büyük ilacının salatalık olduğu belirlendi. Uzmanlar her akşam ve her sabah uygulanması gereken sa*latalık suyunun kırışıklıkları azalttığını belirtti. Göz çevresinin çok hassas olduğunu belirten uzmanlar, ?Salatalık en doğal ve etkili bakım yöntemidir. Göz çevresine mutlaka her gün salatalık suyu sürülmeli.? dedi.

Göz çevresi kırışıklıkları için:
1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

Kirpikleri uzatmak için:
1 bardak suyu kaynatın. 1 çay kaşığı hint yağı ve 12 gr kakao yağı ekleyip karıştırın. Kabı sıcak su dolu bir başka kabın içine yerleştirip krem kıvamına gelene kadar ısıtın. Karışımı soğutup 15 gün boyunca yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize sürün. Sürme işlemini kirpik kökünden uca doğru uygulayın

Kirpikleri gürleştirmek için:
Eşit ölçüde hint yağı ve badem yağını bir şişede karıştırıp 15 gün boyunca akşamları yatmadan önce gözlerinize kaçırmamaya dikkat ederek kirpiklerinize dipten uca doğru sürün

Gözaltı morlukları için:
Papatya çayı ya da lavanta çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın. Göz kapaklarınıza uygulayın.

Gözaltı torbaları için:
2 çay fincanı kaynar suya 2 çorba kaşığı fındık yaprağı ekleyip 15 dakika bekletin. Süzüp buzdolabında soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp elinizle sıkın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin. 10 dakika bekletip yüzünüzü yıkayın.
Bir bardak kaynatılmış rezene çayını soğutun. 2 parça pamuğu çaya batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin ve 15 dakika bekleyin.

Sürekli Göz Şişkinliğiniz Varsa
Eğer gözünüzdeki şişlikler kronikleştiyse ve ne yaparsanız yapın şiş gözlerle uyanmaktan kurtulamıyorsanız kalp-damar sistemini etkileyen sporlar yapın. Yürüme, koşma, bisiklet ve aerobik gibi sporlar, vücutta ödeme yol açan tuz ve toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bu sporlar tüm vücuttaki şişliklerin giderilmesine yardımcı oluyor. Şişliklerin inmesini beklemek için yeterli zamanınız yoksa bir parça buzu göz çevresine gezdirerek sürün.

, , , ,Göz altı torbalarının oluşması hakkında bilgiler

Göz Altı Torbaları Neden Oluşur?

Gözaltı torbaları gözaltındaki sıvı birikimleri sonucunda oluşur. Çoğunlukla yaşla ilgili olmakla birlikte hormonal dengesizlikler, uyku uyuyamamak veya az uyumak da sebep olabilir. Kimi zaman böbrek ve kalp rahatsızlıkları da gözaltı torbası olarak kendini gösterebilir. Bazı kadınlarda gözaltı torbalanmaları adet dönemlerinde belirginleşebilir.

Göz altı torbaları ya dengesiz bir yaşam stili ve kötü alışkanlıklar sonucunda oluşuyor ya da genetik yapıdan kaynaklanıyor. Bazen az uyku ya da adet dönemlerinde de ortaya çıkabiliyor.

Diğer bir neden aşırı yorgunluk,uykusuzluk ve gözü aşırı yoran bilgisayar olabilir. Bir diğer neden ise göz çevesindeki lenf sisteminin yeterince çalışmaması nedeni ile kirli kanın göz altlarında toplanıyor olması yada kan damarlarının cilt yüzeyine çok yakın olması olabilir.

Göz altı torbaları şikayetiniz mi var? Ya da göz altında oluşan morluklar mı canınızı sıkıyor? Bu sorunlarınız için bitkisel bir maske kullanmak isterseniz, Pervin Bulgak tarafından tavsiye edilen şu maske tarifini uygulamanızda fayda var.

GÖZ ALTI TORBALARI VE MORLUKLARI İçin Bitkisel Maske Tarifi

GEREKLİ MALZEMELER ;
* 1 çay kaşığı Zeytinyağı
* 1 çay kaşığı Buğday yağı
* 2 çay kaşığı Patates suyu

Maskenin HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Tüm malzemeleri karıştırıp, bir pamuk yardımıyla, göz altlarını silin. Uygulaması bu kadar basit…

Ayrıca göz altı torbaları ve gözaltı morluklarını önlemek için yapılması gerekenler şunlardır:
* Düzenli ve dengeli bir beslenme.
* Yeteri kadar uyumak.
* Dinlenmek ve gözleri çok yormamak.
* Göz makyajını her akşam düzenli temizlemek.

Sponsorlu bağlantılar
ÖZEL ARAMA FORMU

ARADIĞINIZI BULAMADIYSANIZ BURADAN ARAYIN

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık